Trzeci rok z rzędu Lexmark otrzymuje złoty certyfikat od EcoVadis.

Dodano: 24.11.2016

Lexmark otrzymał właśnie złoty certyfikat w dorocznym rankingu Ecovadis z wynikiem 74 na 100. Ecovadis to platforma współpracy, na której firmy mogą sprawdzać wyniki dostawców z całego świata w zakresie odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Do uzyskania złotego certyfikatu potrzebny jest wynik ogólny powyżej 62.

Za rok 2016 Lexmark mieści się w grupie 1% najlepszych dostawców z 95 krajów, obejmującej ponad 20 000 firm ze 145 branż. Ocena zależy od tego, jakie przepisy są stosowane w firmie, jakie inicjatywy i cele udało się zrealizować w zakresie ochrony środowiska naturalnego, praw pracowniczych, uczciwości biznesowej i odpowiedzialnego zaopatrzenia.

„EcoVadis jest dla Lexmarka ważnym zewnętrznym rankingiem, który pozwala nam osiągać coraz wyższe cele zarówno wewnętrznie, jak i w kontaktach z klientami”, stwierdził John Gagel, globalny dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju. „Złoty certyfikat oznacza, że Lexmark realizuje skuteczne programy, a pracownicy są zaangażowani w ich realizację”.