Profesjonalny i atrakcyjny wygląd dokumentów argumentem za kolorowym drukiem

Dodano: 12.09.2011
  Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Lexmark, pracownicy biurowi dostrzegają korzyści biznesowe kolorowego druku, choć wciąż 28% z nich nie widzi potrzeby drukowania w kolorze.
 
Ankietę przeprowadzono wśród 970 pracowników biurowych z jedenastu krajów europejskich oraz z Republiki Południowej Afryki. Wskazali oni, że głównymi korzyściami z drukowania w kolorze jest możliwość uzyskania atrakcyjniejszych (54%) oraz bardziej profesjonalnych (41%) dokumentów. Ankietowani wskazali również, że kolorowe wydruki przyciągają uwagę czytających (29%).
 
Co ciekawe, 68% ankietowanych przyznało, że w ich organizacjach wydruki w kolorze stanowią mniej niż 25% wszystkich drukowanych dokumentów. W kolorze zazwyczaj drukuje się zdjęcia (52%), prezentacje (47%) oraz broszury czy ulotki (34%).
 
„Badanie pokazuje, że głównym powodem, dla którego większość firm wybiera druk czarno-biały są obawy przed wysokimi kosztami drukowania w kolorze” powiedziała Iwona Chmielek-Przystał – Telesales & PR Supervisor w Lexmark Polska. „Jednak nie są one uzasadnione. Oferujemy różne narzędzia pozwalające zarządzać kosztem druku w kolorze oraz zredukować liczbę niepotrzebnie drukowanych stron. Możemy skalować głębię kolorów lub ściśle zdefiniować, kto w danej firmie ma dostęp do urządzeń drukujących w kolorze.”
 
Obawy dotyczące kosztów wskazało 49% badanych. Niemal jedna osoba na dziesięć (8%) przyznała, że nie ma dostępu do kolorowej drukarki, zaś 4% stwierdziło, że zasady firmowe zabraniają drukowania w kolorze. 
 
“Drukowanie w kolorze jest często określane jako dodatkowy atut biura, a nie standardowa praktyka. Wielu pracowników dostrzega jednak korzyści z drukowania bardziej profesjonalnie wyglądających dokumentów, gdy zachodzi taka potrzeba” – dodaje Iwona Chmielek.
 
Lexmarka zbadał opinię 970 pracowników biurowych z 11 państw europejskich, w tym Belgii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Hiszpani, Szwecji i Wielkiej Brytanii oraz z Republiki Południowej Afryki. Badania zakończono w lipcu 2011 roku.