Lexmark w kwadrancie liderów wśród producentów urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek

Dodano: 07.12.2011
Lexmark znalazł się wśród liderów w tegorocznym zestawieniu Magic Quadrant dla urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek opracowanym przez czołową firmę analityczną Gartner Inc1.
 
Gartner co roku publikuje niezależne raporty, które klasyfikują producentów na podstawie “kompletności wizji” oraz “zdolności do jej wykonania”. W raporcie Gartner definiuje “liderów” w następujący sposób:
 
 • Liderzy są w stanie najskuteczniej, niezależnie od lokalizacji klienta, dostarczać urządzenia wielofunkcyjne (w tym również małe urządzenia wielofunkcyjne), drukarki oraz powiązane z nimi rozwiązania i usługi w zakresie druku.
 
• Dostawcy z kwadrantu liderów oferują najszerszą gamę produktów w porównaniu do konkurencji. Charakteryzują się również dużymi możliwościami kanału sprzedaży, które pozwalają dostarczać produkty klientom do dowolnie wybranego miejsca.
 • Liderzy mają niezmiennie wysoki udział w rynku na całym świecie i są w stanie dostarczyć spójny poziom usług w regionach, gdzie znajdują się klienci firmy Gartner.
 • Liderzy zazwyczaj charakteryzują się największymi możliwościami, są innowacyjni oraz mają zasoby, umiejętności i wizję, aby zapewniać najwyższy poziom wsparcia dla dotychczasowych oraz przyszłych klientów na całym świecie.
 • Liderzy mają udokumentowane doświadczenie w adaptowaniu inicjatyw badawczo-rozwojowych i przenoszeniu ich na produkty i rozwiązania, których potrzebują klienci.
 
Lexmark oferuje szeroką gamę drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych oraz urządzeń AIO (wszystko w jednym) przeznaczonych dla biznesu. Wiele z nich oferuje intuicyjny interfejs e-Task, który upraszcza skomplikowane, wielostopniowe procesy i może być łatwo dostosowywany do unikalnych wymagań klientów. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat, Lexmark wprowadził ponad sto nowych urządzeń drukujących oraz przetwarzających obraz przeznaczonych dla małych i średnich firm (SMB) oraz dużych przedsiębiorstw.
 
„Uważamy, że pozycja lidera w zestawieniu firmy Gartner potwierdza, że innowacyjność inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych Lexmarka sprawia, że przestają one być jedynie końcowym ogniwem procesu drukowania, a stają się rozwiązaniem zwiększającym produktywność w firmie”, powiedział Marty Canning, wiceprezes wykonawczy firmy Lexmark oraz prezes Imaging Solution and Services „Dzięki integracji naszych wielokrotnie nagradzanych urządzeń z rozwiązaniami do zarządzania treścią w przedsiębiorstwach, dostarczanymi przez Perceptive Software, możemy posunąć się o krok dalej. Pomagamy naszym klientom rozwiązywać problemy i szybciej przesyłać informacje oraz umożliwiamy bardziej wydajną pracę”.
 
O Magic Quadrant
Raport “Magic Quadrant” jest chroniony prawami autorskimi należącymi do Gartner, Inc. i został wykorzystany po uzyskaniu odpowiedniej zgody. “Magic Quadrant” jest graficznym odwzorowaniem sytuacji rynkowej w danym okresie. Przedstawia wyniki badań firmy Gartner pokazujące w jaki sposób wybrani dostawcy spełniają zdefiniowane przez Gartner kryteria rynkowe. Gartner nie rekomenduje żadnego dostawcy, produktu ani usługi spośród przedstawionych w analizie, jak również nie doradza użytkownikom technologii wyboru firm tylko z pola “liderzy”. Raport “Magic Quadrant” został opracowany wyłącznie jako narzędzie badawcze i nie ma na celu zachęcania do konkretnych działań. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, związanych z badaniem, w szczególności gwarancji odnośnie atrakcyjności rynkowej lub przydatności w określonym celu.